felsefe taşı

G.D.O. (Global Düzenbazlık Oyunu)

G.D.O. (Global Düzenbazlık Oyunu)
Nisan 08
12:28 2016

Beslenme; günümüzde bir çoğumuz için sosyalleşme aracı, bazılarımız için de mutlu olmanın en ulaşılabilir yolu iken,bazılarımız için ise sadece doymak için yapılması gereken bir işlem…

Hangisi olursa olsun, sonuçta her canlı organizmanın yaşamının devamı için besin tüketmesi bir gerekliliktir. Bu aşamada şu çok önemli bilgiyi unutmamak gerekir: Eğer yedikleriniz hücrelerinizi beslemiyorsa beslenmiş olamayız.
Bu da demektir ki: Yediklerimiz ile aldığınız gıdaların içeriklerinin, insan vücudu ile uyumlu yaşamsal enerji taşıyan besleyici öğeler içermesi gerekir.
Besleyici öğeler; doğada her han gibi bir işleme tabi olmadan alabileceğimiz temel esansiyel öğeleri barındıran, doğal karbonhidrat, doğal yağ, mineral ve vitamin içeren ve türüne göre probiyotik değeri olan, gıdalar olmalıdır.
Şimdi de dilerseniz, endüstireyl ürünlere bakalım: Bir çoğu biogenetik müdahale geçirmiş ürünlerdir. GDO’lu ürün deindiğinde, insan organizmasın yapısında hiç bir karşılığı olmayan, en basit anlatımla (genetilk müdahale yapılmış bitkisel ve hayvansal ürünlerde ve bu hayvanların yemleri de aynı kapsamdadır) gen yapısı uygulanan işlemler sonrasında, bütünselliğini yitirmiş, değişime uğrayarak türsel özelliklerini ve beraberinde türüne ait faydalı değerlerinin de yok edildiği, bir çok farklı bedensel ve ruhsal kalıcı hasara neden olan bir ürün söz konusudur.

Bir diğer yandan da ambalaja girmiş, konserve adı altında canlılığını yitirmiş, paketlenmiş ve bu işlemler yapılana kadar bir çok endüstriyel işlem görmüş, raf ömrü neredeyse insan ömrüne eşit :). uht işlemlerle yararlı tüm besin öğelerini kaybetmiş, katkı, esans, koruyu adı altında anılan ve aslında, kimya laboratuarlarında imal edilen sentetik, endüstriyel maddeleri ambalajlayarak market raflarına koymaktalar.

İnsan vücudunda ve doğada hiç bir karşılığı bulunmayan bu sentetiklerin vücudunuz alındığı durumda karşılığı neler olduğuna bir bakalım:
Gdo, tarım kimyasalları, bundan dolayı da daha önce doğada hiç görülmemiş olan bir maddeyi sokuyorsunuz. Biyolojiniz yediğiniz yiyecekleri dengelemeye çabalayarak aşırı çalışırken, yorgunluk ve aşırı toksin birikimi ve yorgunluğun yanı sıra depresif bir ruh hali en sık görülen biyolojik tepkilerdendir.

Bu gün 6 ile 15 yaş arası çocuklarda depresyon aşırı artış göstermiş durumda buna bağlı olarak antidepresan kullanımı dahi kanıksanmış hal almış haldededir. Durum bu iken, sofralarınıza market raflarından aldığınız, et, ve süt ürünleri ve ambalajlanmış her tür gıdanın tüketimine devam etmeniz her şey bir yana kendi öz varlığınıza kasit ile eş değerdedir.

Durum bu iken bütünsel anlamda bir sağlık tablosunun beklentisi hayal olmaktan öteye geçemeyecektir. Bu tür bir beslenme sisteminle damarlarınızda farkındalığın, anlayışın, bilgeliğin, dengenin ve huzurun akmasını nasıl bekleyebilirsiniz?

Aile içi şiddetten, kısırlığa, ahlaki yozlaşmadan, ruhsal problemlere kadar bir çok dramatik tablonun mümessilinin ağır metal zehirlenmesi olduğu kabul edilen bir gerçektir.

Tüketilen bu “gıda” adı altında satılan ürünlerdeki kimyasal bileşenler ve tarım ilaçlarındaki ağır toksit maddelerin yol açtığı bu tablo yeterince ürkütücüyken, bir yandan da ekmek gibi kutsal bir besinin tam bir biyolojik silaha dönüştürülmüş olması gerçeği söz konusu.

Buğdayın 1940 ların başlarında yapılan müdahale ile “cüce buğday” haline getirilip GDO aşılamaları ile 14 kromozolu (siyez/einkorn) halinin değişime uğratılarak 47 kromozoma çıkarılması. Sonrasında bu buğdaydan un ve unlu tüm mamüller yolu ile biogenetik yapımıza yapılmak istenen müdahale işin içinde görülenin çok daha fazlası olduğunu ortaya koymakta.

Bu gün GDOlu buğdayla açlığı bitirmek” söylemi ile yola çıkanlar ellerindeki bu silahla dünya nüfusunu kontrol almanın ve değiştirmenin en kolay ve masrafsız yolunu bulmuş durumdalar.

Kültürel, ekonomik, yada sosyal farklılıklar olmakla beraber tüm insanlığın birleştiği bir değer olan “beslenme” nin temiz kalması için gereken bilince ulaşılmanın zorunluluğudur. Acilen, gerçek gıdalarla öz ve temiz beslenme biçimine geçiş yapmalıdır. Aksi halde tüm dünya insanlığını açıkça tehtid eden bu planlı oyunun piyonu olmaktan başka bir seçeneğimiz kalmayacak.
Genetik müdahale yapılmış gıdalar, ambalajlı ürünler ve içine katkı ve koruyucu adı altında eklenen yüzlerce kimyasal, öncelikle bağışıklık sisteminizin kalkanlarını kırarak bizleri her türlü hastalığa açık hale getirmektedir.

İnsan vücudu yapısı gereği çok sağlam bir savunma mekanizmasına sahiptir ve kanser dahil hiç bir hastalık bu savunma duvarlarından sızamaz. Hücrelerimizin de kendi savunma kalkanları vardır. Ve kendini tüm bu saldırılara karşı, koruma becerisine sahiptir.

Ancak sur duvarlarının yıkıldığı durumda, içeri sızanlara karşı yapılabilecek çok da fazla bir şey kalmamakta… Bağışıklığımızı kendi ellerimizle çökertilmesine müsaade etmemeliyiz.

Laboratuarlarda üretilen virüsler ile oluşturulan sanal hastalıkların, sonrasında da ilacı aynı laboratuarlarda üretilerek pazarlanmaktadır.
o halde şu gerçeği kabul etmek gerekiyor: Tükettiğimiz gerçek dışı aromalı, renklendirilmiş, ambalajlanmış, kabul edilebilir sınırın çok çok üzerinde raf örü olan gıdalar, yapay fermantasyon ile üretilmiş peynir ve diğer probiyotikler, organik adı altında satılan tavuk yumurtalarına dahi antibiyotik iğnelerle aşılanan hayvanların yumurtaları, kanserojen mayalarla yapılan, organik un ve tam tahıllı adı altında ev yapımı diye satılan tüm unlu mamuller (ki, dna sı 1940 larda değişmiş bir buğdayın ununun ki organik olması mümkün değildir) tüketmeye devam ettikçe bağışıklık sisteminizin güçlü kalama şansı olmayacaktır.

Sağlıklı seçimler yaparak uzun ve sıhhatli bir yaşam sürmek elinizde…

4.832 kez okundu
Paylaş

İlginizi Çekebilir

  • İhtiyarlara Yer Yok!İhtiyarlara Yer Yok! İnternetin yararlı olduğunu da unutmamalı. Ondan sadece eğlence amacıyla istifade edenler için zor olsa da. Doğrusu internetin yararlı bir araç olduğunun giderek unutulması düşündürücü. […]
  • Özgür Robot, Köle İnsan!Özgür Robot, Köle İnsan! İnsanlar sanıyor ki robotlar insanın özgürlüğünü elinden alacak. 21. Yüzyılda insan ne kadar özgür ki onu kaybetsin? Yeni derdimiz robotlar! Sanki insalarla ilgili sorunlar çözülmüş […]
  • DNA NEDİR NE DEĞİLDİR?DNA NEDİR NE DEĞİLDİR? Evrim üzerine birçok yazı kaleme almış olmama rağmen sanırım evrimin temelini oluşturan genlerimiz üzerine bir çalışma yapmadım şimdiye kadar. Geçen günlerde bir dostumun konferansı […]
  • Dijital CadıDijital Cadı Elbette ortada ne sihir var ne de cadı. Ancak teknolojik gelişmeler, uzmanlaşma “sihir”e benzetildikçe, o gelişmelerin mucidi bilgeler, uzmanlar da “cadı” gibi görülüyor. Cadılık […]

Sosyal Medyada Takip Edin

Üye Olun

Yazarlar

Kategoriler

Takvim

Nisan 2024
P S Ç P C C P
« Mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Arşivler