felsefe taşı

Hakkında

”En kutsal yol kişinin kendi arayışı için çıktığı Yol’dur” denir. Dergimiz bir kütüphane gibi engindir. Yazarlarımız güncele ve siyasete hiç girmeden kendi aydınlık yollarını paylaşmaktadırlar. www.felsefetasi.org e-dergimiz Felsefe, Ezoterizm ve Kadim İnanç Sistemleri, Mitoloji, Kişisel Gelişim, Kültür ve Sanat, Bilim, Mizah gibi konularda zaman zaman güncellenerek hizmet üretecektir.

 

Bu platform bildirmeyi değil, buldurmayı amaçlar ve herkesin kendi anahtarına yine kendisinin sahip olduğunu hatırlatır. Bu fikir platformunda buyuran, bir bilen yoktur; hürriyeti savunur. Kendinden başkasını yontacağına inananlara sadece gülüp geçilir. Aydınlığı arayanların önce kendi karanlığına dalması; “Gerçek insan” olmak yolundaki izlenimlerini, yolunu akil olanla paylaşmasıdır.

 

Yaşamın amacını kavrayan, düşünen, sorgulayan, zamanını değerlendiren “İnsan”, küçük bir kıvılcım olarak içinde var olan ruhu keşfeder ve onu aydınlık bir güneşe dönüştürür. Bunu paylaşır. Aydınlanma, bir varış noktası, bir hedef değil, yolculuğun bizzat kendisidir. Bilgiye susama, peşinden koşma, sahip olduğunu akil olanla paylaşma ve ışığını yaymadır.

 

İyi, doğru ve güzel yönünde değişime direnen dünyayı değiştirebilmek için bir çabadır. Kendini kendinde bulan, seçen hakiki insanın “Herkes gibi” değil “kendi gibi” olur. Böyle “kendi gibi” yazarların yollarının yazıya dökülmüş halidir. Herkesin öğretmen olduğu ve öğrencinin bulunmadığı çağımızda, yürüdüğü yolu paylaşan öğrencilerin yoludur…

 

Karşıtlıktan tamamlayıcılığa giden ahengin, ölçülülüğün, birey olabilmenin, birliğin ve bilinçli farkındalığın yansımasıdır dergimiz. Bu platform sizlere bir aynadır, sizde olanı ya da olmayanı size göstermeyi hedefleyen…

 

Hayatı boşa sarf etmeyiniz… Hakikati Arayınız ve Araştırınız… Kendinizi gerçekleştiriniz… Özgürce düşününüz… Ruhunuzu yüceltiniz… Yaşamdan geriye eseriniz kalsın… Denildiği gibi: “Dünyayı daha iyi yapmayan insan, insan değildir.”

 

Güncelin dışına çıkabilen yaratıcı olabilir. Bu sebepten güncele ve siyasete platformumuzda yer yoktur. Bu durak bizi güncelin dışına çıkarmak, görebilmek, hissedebilmek ve sevgi ile bir arada yaşayabilmek için bir aracıdır.

 

Yolumuz açık, bilgi ile donanmış, fikirlerimiz bol olsun. Vicdan ile bezenmiş aklın önderliği ile sezgiye de danışan başlangıçsızlıktan sonsuzluğa yolculuğumuz güzelliklere vesile olsun… Bir “Anka” gibi kendimizi yaşarken, yeniden, defalarca kendimize rağmen değil, kendimizle birlikte nice yaratımlara…

 

Sosyal Medyada Takip Edin

Üye Olun

Yazarlar

Kategoriler

Takvim

Haziran 2024
P S Ç P C C P
« May    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Arşivler