felsefe taşı

Düşle ve Olsun

Düşle ve Olsun
Aralık 08
11:30 2015

Müthiş bir yağmur sokaklarda bulunan herkesin bir yerlere saklanmasına neden olmuştu.Bende bir balkon çıkıntısının altına girdim ve cebimden bir sigara çıkararak yağmurun sesini dinlemeye, kaçışan insanları seyretmeye başladım.

Bir mazgalın üzerindeydim ve yağmurun kokusunu bile sindiren kahve kokusu artık benliğimi sarmıştı.Eğildim birşeyler görmeye çalıştım ama kırık bir cam ve sızan hafif bir ışık dışında gözüken sadece yağmur damlalarıydı.

Doğruldum ve nereden geldiğini anlayamadığım birisi elinde büyük bir fincan kahve ile arkamda duruyordu. Ürktüğümü belli etmemeye çalıştım, fincanı bana uzattı.Sevindim yağmur, sigara, kahve tam bir üçlü oluşturmuştu. Büyük bir yudum aldım, kafamı indirdiğimde kimse yoktu.

Etrafa bakarken yerde bir kağıt gözüme ilişti. Tuhaf, eminim bu kağıt demin burada yoktu, elime aldım. Aman tanrım kuru evet kuruydu kağıt, gökten yağmur boşalıyor ama kağıt kuru. Ağzım kurudu, elim titreyerek açtım.

Kağıtta; ”ben senin hayallerinim, düşle ve olsun ”yazıyordu.
Sabah sıcaktan çok bunalmış ve yağmur yağsa keşke demiştim, sonra yağmur yağınca sigarayı yakınca ”ahh bir kahve olsa” diye de düşünmüştüm.

Kahveyi getiren adam kimdi? Bunu düşünmedim hayal etmedim derken ellerim zangır zangır titremeye başladı… 8 yaşındayken yani 35 yıl önce ona apartmanın bodrumunda atölyesinde uçurtma yaparken mumun düşerek alev almasıyla yanarak ölen babası.

Bugün yangının olduğu gündü ve dün gece keşke, keşke bir kez daha seni görebilsem diyerek, ağlayarak uyumuştum..

4.931 kez okundu
Paylaş

İlginizi Çekebilir

  • Ruhuma Yolculuk – Birinci HaftaRuhuma Yolculuk – Birinci Hafta Selam Dostlar, Ruhuma Yolculuk seyahatimin ilk gününü tamamladım. Rotamda ufak tefek sıkıntılar oldu. Önce Ağaçlı tarafına çıktım. Niyetim kıyıdan gitmekti. Şantiye halindeymiş izin […]
  • Tanıdık Bir SokakTanıdık Bir Sokak Gelin hep beraber sizinle bir sokağa girelim. Burası adresi belli bir sokak değil, hepimizden bir yer. Yolda park eden hiç araba yok, 7 -8 çocuk japon kale maç yapıyor. Muhtemelen […]
  • Kapitalist Dünyada Çocuk OlmakKapitalist Dünyada Çocuk Olmak Ben çocukken, yuvarlak bir topum vardı, dünya şeklinde, üzerinde dünya haritası olan. 3 katlı apartman dairemizin bahçesinde, çiçeklerin ortasında üst kat komşumuzun kızıyla, o topun git […]
  • GriGri Gri, Puslu ve sessiz bir sabah. Akşam olacak gibi ama olamayan Sabahın grisi içimi kaplıyor. Aydınlık ile karanlık arasındaki bu gri tonu sevmiyorum. Devam eden inşaatten gelen çekiç […]

Sosyal Medyada Takip Edin

Üye Olun

Yazarlar

Kategoriler

Takvim

Haziran 2024
P S Ç P C C P
« May    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Arşivler