felsefe taşı

Ocak, Şubat zemheri gibi geçiyor…

Ocak, Şubat zemheri gibi geçiyor…
Şubat 12
10:10 2020

Aman dedik bitsin şu 2019 şöyle oldu, böyle oldu bitsin. 2020 gelsin uyumlu görünüyor çift sayılar, pozitif bir beklenti, enerjisi yüksek hatta daha birkaç şey daha ilave edebiliriz olumlu yönde.

Ocak ayını çocukluğumda beri 12 ayın sanki en uzunu, en bitmezi, en soğuğu ve kar kış kıyamet hatırlarım… İnanın bu ocak nasıl geldigeçti anlamadım desem yeridir.
Tarif etsem edemem, konuşsam dile getiremem. Buna Şubat ta dahil oldu.

Şimdi moda oldu değişik anlam içeren gizemli dizi isimleri 35 yıllık reklamcıyım hani bir isim bul olsa aklıma gelmez. Babil, Yasak Elma, Zemheri, Zümrüdüanka ve…İşte anladınız.

Şu aya bakın savaş, salgın, yeni isimli hastalıklar virüsler, ilk ayın vergileri, zamları, tüm dünyayı ve ülkemizi tetikleyen zelzeleler zinciri buna bağlı kayıplar, yıkımlar yetmiyor uçak kazaları ile gelen ölümler… O kadar beklenmedik köşeden yedik ki darbeleri adam gibi tepki bile veremedik. İşin aslı bu zemheri iki ayı hiç sevmedim ben.

Ama insanoğlu mucizevi bir yapı ne demişler; çıkmadık candan umut kesilmez, umut insanın ekmeği, hayat 3,5 ile 4 arasındadır. Ya 3,5 atarsın ya 4 dörtlük yaşarsın, bunların içinde en sevdiğim söz;insanlar yaşamı asla kendilerine gülmeyi unutacak kadar ciddiye almamalıdır.

Gelin Cemal Süreyya’nın dediği gibi “hayat kısa kuşlar uçuyor.” Hayat felsefesiyle umut etmeye devam edelim en azından ufolar dünyaya gelene dek. Onlar henüz gelmedi… Ama Şubat kapıda dedik, belki hoş gelir dedik lafta kaldı. Mart’a bakıyorum onunda tekerlemesi hoş değil.. “Mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır.” Bitmez bizde deyişler Allah sonumuz hayra çıkarsın.

1.105 kez okundu
Paylaş

İlginizi Çekebilir

  • Dolarla…Dolarla… “Maaş değil ama naaş dolarla” adlı mahsun hikâye. Amerikan bezi lazım, giderayak. Saracaklar malum, üstüne gül suyu. Dokuması yerli de pamuk nerede? Tövbe tövbe… Onu sormuyorum, […]
  • On Yıl ÖnceOn Yıl Önce Herkes iyisiyle kötüsüyle bir akım başlatabilir; sesini duyurabilir. Internet eskinin tek yönlü ana-akım medyası gibi değil ki! Instagram’da her gün yeni bir akım çıkıyor. Eğer daha […]
  • Ruhuma Yolculuk – Birinci HaftaRuhuma Yolculuk – Birinci Hafta Selam Dostlar, Ruhuma Yolculuk seyahatimin ilk gününü tamamladım. Rotamda ufak tefek sıkıntılar oldu. Önce Ağaçlı tarafına çıktım. Niyetim kıyıdan gitmekti. Şantiye halindeymiş izin […]
  • Son Okuduklarım – 4Son Okuduklarım – 4 Son okuduklarım, Bekir Ağırdır " Hikayesini arayan gelecek" ( 384 sayfa ) Kitaptan alıntılar, - Bu karmaşıklığa ve belirsizliğe gösterilen tepkinin birbiriyle ilişkili iki sonucu var. […]

Sosyal Medyada Takip Edin

Üye Olun

Yazarlar

Kategoriler

Takvim

Mayıs 2024
P S Ç P C C P
« Nis    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Arşivler