felsefe taşı

Dengede Buluşmak

Dengede Buluşmak
Kasım 29
10:17 2022

Bilenler biliyor.
Bazılarına göre çok konforlu görünen bir hayatım var.
Ama bütün insanlar ve insanlık için yaptığım zor ve düzenli çalışmalar da var.
2-3 gündür hüzün gelince, olacak olanları hissedince, daha önce de açıkladığım gibi, acıların ve kayıpların minimize olması için çalışmalar yaptım. Ben yapınca olmaz, ama bütüne katkı yapma çabam da değersiz değil.
Bunlar kaybettiğimiz canları, yaşanan travmaları geri getirmez. Ama maalesef, sıfır kayıp ve acı da mümkün değil. Kayıp ve acıların az olması bir teselli de değil, ama yine de karınca gibi, serçe gibi, yönümüzü ve seçimimizi uygulamak, vicdanımızla ilgili.

“Olacak olan olmuştur” denir.
Eğer olacak olanla ilgili sezgileriniz varsa, bu zaten olacaksa, elinizden, elimizden gelebilecek olan, sadece acıları azaltmak için çaba göstermektir.
Gücümüzün ve bilgimizin yettiği kadar, ama sadece o kadar.
Yaşanan acı ve travmaları daha önceden de hissettim, ve şimdi yüreğimde daha da çok hissediyorum, ve her zaman olduğu gibi, gidenler için değil, kalanlar ve korkanlar ve üzülenler için yeisim de var.
Ve fakat, bunları durduramayız, karar vardır ve olacaktır, sadece olası acıların azalması için, dua, niyet ve çalışmalarla, oyumuzu kullanırız.

Bunu hazmetmek ve içselleştirmek zor, ama bundan sonra herkese önerim, olabilecek ve olacak diğer toplumsal acılarda, olacak olanı durduramayacağınızı bilerek, bütün bilgi, görgü ve gücünüzle, bütün insanlar ve insanlık için, acıları azaltmak konusuna odaklanmanız.
İnsan olarak hadlerimiz, ve güçlerimiz var. Bu ikisinin dengesi burada, engelleyemeyeceklerimizi kabulde, ama acıların azalması için bütün güçlerimizi kullanmakta, ve o dengede buluşalım.

178 kez okundu
Paylaş

İlginizi Çekebilir

  • Liberteryenizm ve MeritokrasiLiberteryenizm ve Meritokrasi “Sana “benim gibi düşün” demiyorum, sadece “düşün” diyorum...” Başlığı görüp kimsenin okumayabileceği bir yazı olabilir lakin mutlaka yazılmalı kanaatimce. Nedir bu Liberteryenizm ve […]
  • Liberteryenizm ve MeritokrasiLiberteryenizm ve Meritokrasi “Sana “benim gibi düşün” demiyorum, sadece “düşün” diyorum...” Başlığı görüp kimsenin okumayabileceği bir yazı olabilir lakin mutlaka yazılmalı kanaatimce. Nedir bu Liberteryenizm ve […]
  • Karanlık değil, korku yayılır!Karanlık değil, korku yayılır! Diyelim ki, Kabal, reptilianlar, chemtrails, ya da bütün komplo zanlarınız gerçek. Birileri organize şekilde sizi zayıflatmaya çalışıyor. Ve her şeyin suçlusu onlar. Siz Yaradan'ın […]
  • Kar Leoparı’nın Öyküsü – 1994Kar Leoparı’nın Öyküsü – 1994 1988 sonlarında başladığım doğa sporlarını akademik hayatım boyunca son derece hızlı ve üretken bir şekilde sürdürdüm. Dağlara tırmandım, mağaralara girdim, denizlere daldım, dağlardan […]

Sosyal Medyada Takip Edin

Üye Olun

Yazarlar

Kategoriler

Takvim

Ocak 2023
P S Ç P C C P
« Ara    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Arşivler