felsefe taşı

Bu Saatte

Bu Saatte
Eylül 22
13:39 2016

Bu saatte yemek yenilir mi?
Bu saatte kahve uykunu kaçırır .
Bu saatte arasam ayıp olur mu?
Bu saatte dışarı çıkmayalım.
Bu saatte hiç sofra kuramam.

Evet bu şekilde binlerce benzerini yazacağımız cümleler kurabiliriz.İyi ama bu saatteler yüzünden neler kaçıyor hiç düşündünüz mü? İstediğimizi yapamadığımız ya da daha modern deyimiyle ”An” ın tadını çıkaramadığımız sadece ”Bu saatte’leri yaşadığımız zamanlar.
Bu saatten sonra bizden geçti artık
Bu saatten sonra aşk neymiş ?

Adama bak bu saatten sonra ikinci üniversiteye gidiyor.
Kadına bak Bu saatten sonra okuma yazmayı öğrenmeye karar vermiş.
Çocuklar bu saatten sonra eksiklerinizi tamamlayamazsınız .
Gördünüz mü ”Bu saatte ” her yaşı,ırkı ,cinsiyeti ele geçirmiş. Kimse şimdinin tadını bilmiyor.Kimse sarılacağı zaman sarılmıyor,özür dileyeceği zaman dileyemiyor, sevebileceği zaman söyleyemiyor. Çünkü ” Bu saatte ” izin vermiyor.

Peki ne yapacağız nasıl kurtulacağız bu durumdan .
Evet ”Bu saatten” sonra olmaz diyenleri duyuyorum, ya da bu saatten sonra bu işe kalkışsak şimdinin tadını bulana kadar ne yapacağız en iyisi ” Bu saatten ” sonra hiç bulaşmayalım diyenleri duyuyorum.
Belki çok cesur olmalıyız, belki çok istekli ,belki sadece hiç plan proğram yapmadan basitçe sadece o ”an’ ı bilmeli ve tadını çıkarmalıyız.
BU saatten sonra demeden bir çok başarıya imza atmış kişi ve markaları kısa bir araştırmayla bulacağınıza eminim, ama buna gerek yok bence sadece ve sadece ” Bu saatten sonra kalıbını her duyduğunuzda ya da her söylediğinizde kendinize…

Yapsam ne kaybederim
Söylesem ne kaybederim
Sarılsam,özür dilesem , seni seviyorum desem ne kaybederim gibi basit sorular sorun ve alacağınız cevap sizi tatmin etmiyorsa ” Bu saate”yi çöpe atın.
Şimdi şöyle bir düşünün ” Bu saatte ” sizin için kaç tane küçücük mutlulukları engelledi,kaç tane arkadaşlığı bitirdi ve sizin için nasıl büyük bir mutluluğu kaçırttı.
Keşke o küçük mutluluklardan biri olan gecenin 01 :00 inde o tostu yapıp yeseydiniz.

Keşke o arkadaşlık bitmeyip siz olayın üzerinden kaç gün geçti artık ”Bu saatten ” sonra özür dilenmez diye düşünmeyip özür dileseydiniz.
Keşke her şeyi bırakıp seni seviyorum deseydiniz ama siz yine komutan ”Bu saatte”ye uyup bu saatten sonra nasıl derim dediğiniz için gitti ruh eşiniz.
Tüm işlerimizi yarım bırakıyoruz,tüm mutlulukları erteliyoruz ,tüm ruhsal arınmamızı yok ediyoruz ve bunun katili bir köşede size emirler veren ve sizin mutsuzluğunuzla beslenen ”Bu saatte ” yüzünden.

Hadi bu saatte bu yazıyı okudunuz ve bu saatte hiç olmaz dediğiniz bir şeyi yapınız ve eğer size birisi bu saatte mi ? diye sorarsa ona neden bu saatte olmaz diyerek karşı gol atınız.

4.313 kez okundu
Paylaş

İlginizi Çekebilir

  • Asgari İnsan BedeliAsgari İnsan Bedeli Eski, ahşap kapının aralığında duruyordu çocuk. Bir ayağında çorap vardı, diğerini kendi çıkarıp atmıştı. Çocuktu işte…. Oturma odasında kısık sesle konuşan aile heyetini sessizce […]
  • Atlas’ın Yükü, Hepimizin Yükü!Atlas’ın Yükü, Hepimizin Yükü! "Dünyanın bittiği bir yerlerde Güzel sesli akşam perilerinin karşısında Dimdik durup ayakta tutuyor göğü Başı ve yorulmaz kolları üstünde. Akıllı Zeus’un ona ayırdığı kader […]
  • Süt TozuSüt Tozu Pek kıymetlimiz, muhterem Sam Amıca, Sana elimizi verdiğimiz, senin de kol bacak, omurga ne varsa, bir lokmada höpürdettiğin günlerden bir anıdır şu süt tozu. Üzerinde kenetlenmiş iki […]
  • Tuna’nın Aşkı BudapeşteTuna’nın Aşkı Budapeşte Olgun, zarif bir hanımefendiye benzer Budapeşte. Üstelik bu soylu hanım zengindir de. Harika bir takı gibi şehri süsleyen Tuna nehrinin iki yanında, değerli taşlar gibi dizilen saraylar, […]

Sosyal Medyada Takip Edin

Üye Olun

Yazarlar

Kategoriler

Takvim

Mart 2017
P S Ç P C C P
« Şub    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Arşivler