felsefe taşı

Amerika’nın Klavuztaşı-Georgia’nın Stonehenge’i

Amerika’nın Klavuztaşı-Georgia’nın Stonehenge’i
Kasım 09
16:24 2015

Yıl 1979, Amerika, Georgia eyaleti , Elberton’da sıcak bir Haziran ayında Tate Sokağındaki ofise öğle saatlerinde şık takım elbiseli birisi gelir ve bir anıt yaptırmak istediğini söyler.

Ofisteki herkes başka şeylerle meşgul olduğu için, iş yeri sahibi bu esrarengiz şahısla görüşmeyi kabul eder.

Fendley Granit’in direk olarak halka perakende satış yapmadığını, sadece toptan satış yapıldığını belirtir.

Bu talepte bulunan şahıs, kendisini Robert R.C. Christian olarak tanıtır. Bu Gizemli şahıs, insanlık için yaptırmak istediği bu anıtla ilgili olarak detaylı bilgiler verir ve fiyatını öğrenmek ister.

Fendley bu şahsı yarım saat kadar dinledikten sonra, niyetinin ciddi olduğunu anlar ve ölçülere istinaden hesaplamalara başlar.

Fendley ücretin yüksek olmasına rağmen, şahsın fiyattan hiç etkilenmediğini gözlemler.

Gizemli kişi Christian, bu anıtı yaptırmak isteyenlerin Tanrı inancı olan küçük bir grup sadık Amerikalı olduğunu ifade eder ve niyetlerinin gelecek nesillere bir mesaj bırakmak istediklerini söyler.

Bu inşaatı finanse eden grubun sponsorlarının isimlerinin gizli kalmasını istediklerini ve özellikle kendi isminin de bir takma ad olduğunu ifade eder.

İnsanlık tarihi boyunca bu tarz anıtlar bir olaya ve bir kişiye ithafen onları hatırlamak için yapılmıştır ama sadece bir anıt farklıdır. Bu anıt gelecek için bir kılavuz olması amacıyla yapılmıştır.

Amerika’nın kendi Stonehenge’i 22 Mart 1980 senesinde Georgia Eyaletinin uzak bir köşesinde ortaya çıktı.

Bu dev taş kitabe 5.87 metre yüksekliğinde 110.000 kg ağırlığındadır. Bir levha merkezinde olmak üzere, etrafında merkeze dönük, 4 devasa levha bulunur.

Bu taş levhalara dünyanın en yaygın konuşulan 8 dilinde 10 Adet emir yazılmıştır.

Üstü yazılı dev taş levhalar astrolojik ve astronomik ölçekleri ve dönümleri işaret edecek şekilde inşa edilmiştir. Klavuztaşların inşa edileceği bölgenin tespiti konusunda özel mühendisler ve astronomlar görevlendirilmiştir.

Bazıları bu taşkitabenin veya kılavuztaşın dünyanın sonuna işaret ettiğini söylerken bazıları da bu taşkitabe veya klavuztaşı dünyanın nüfusunun toplu kırımı için bir çağrı olarak görmektedir.

Kılavuztaşın dik yüzeylerinde kullanılan diller sırasıyla İngilizce, İspanyolca, Swahili, Hintçe, İbranice, Arapça, Çince ve Rusçadır.

Kılavuztaşın üst zemininde bulunan kenarlarında ise saat yönünde dört kadim lisan olan Babil Çivi yazısı, Antik Yunanca, Sanskritçe ve Eski Mısır Hiyeroglifleriyle, bu klavuztaşlar bir mantık, sebep çağı olsun diye yazılmıştır.

10 adet Emir’den 9 tanesi gayet normal gözükmesine rağmen 1. Emir tamamen insanı okuduğu zaman şok edici ve dehşete düşüren bir ifade içermekteydi.

1. Doğa ile sürekli bir denge içinde insanlığı 500.000.000’nun altında tut.
2. Akıllıca üretim-sağlığı ve çeşitliliği artır ve daha geliştir.
3. İnsanlığı yeni yaygın bir dilde birleştir.
4. Tutku-iman-gelenek ve diğer uygunsuz şeylere hakim ol.
5. İnsanları ve milletleri adil yasalar ve adil mahkemelerle koru.
6. Tüm milletler içten yönetilsin, harici anlaşmazlık dünya mahkemesinde
çözümlensin.
7. Gereksiz yasa ve yetkililerden kurtul.
8. Kişisel hakları sosyal görevlerle dengele.
9. Gerçeği ödüllendir-güzellik-sevgi-sonsuz uyum ara.
10. Dünya üzerinde bir kanser olma-doğa için yer bırak-doğa için boşluk bırak.

Roskrüsyenler 16. yüzyılda merkezi Almanya’da kurulmuş ezoterik, yani dışa kapalı bir cemiyettir. Ana Sembollerini gül ve haç oluşturmaktadır.

Öğretilerinin kaynağını Kabala, Hermetizm ve Eflatunculuk oluşturmaktadır.

16. Yüzyıl sonralarında sihir ve sapkınlık yaptıkları gerekçesiyle kapatılmışlardır.

Bir takım Roskrüsyen araştırmacılar tarafından kıyamet felaketi sonrası insanların iyiliği için yapıldığı söylenmektedir. Her 30.000 yılda bir güneş fırtınası olacağı ve dünyayı etkileyeceği ve geriye kalanlara bu taşkitabelerin klavuz olması için inşa edilmiştir.

Şu anda dünya nüfusunun yüzde 92’si bu kılavuztaşlarda yazılı olan mesajı okuyup anlayabilmektedir.

Amerika Georgia’daki Kılavuztaşlara kuş bakışı bakıldığında Roskrüsyen cemiyetinin sembolizması görülmektedir.

Hülasa, alakaya çay demleyip yazıyı şu şekilde bitireyim.

Özgür olmak en büyük erdemdir.

Friedrich Nietzsche demiş ki; Buyrukçuların çıkarları için eğitilen bir insan, köle olmayı isteyecek kadar salaktır…

Kaynak: Yerel Tarihçi ve Araştırmacı Yazar Radmond Willey ile Söyleşi

23.200 kez okundu
Paylaş

İlginizi Çekebilir

  • Organ Bağışı ve RitüellerOrgan Bağışı ve Ritüeller Dünya genelinde, "organ bağışı" bilincinin geliştirilmesi, kaynak ve farkındalık yaratma amaçlı kurulmuş vakıfların, STK'larının tüm çabalarına rağmen; organ bağışları son derece yetersiz […]
  • Eyvallah DünyaEyvallah Dünya Tüm dünya insanları için bu sene tam anlamıyla bir hayal kırıklığı oldu. 2020, koronavirüssalgınıyla karşıladı bizi. Evlerimize kapandık, sevdiklerimizi özledik, en özel anlarımızda […]
  • Kadın bir klarnetçi ve rekabetin ettikleriKadın bir klarnetçi ve rekabetin ettikleri Yıl 1984. Mekan, Samsun'un Bafra İlçesi. Memleketim Bafra, hep oradayım ama, Ankara'da üniversitede öğrenci olduğum için, o yıllarda tatillerde Bafra'dayım. 80'lerin başında […]
  • Oyunla Özgürleşen DünyalarımızOyunla Özgürleşen Dünyalarımız Tanıdığım neredeyse herkes bir ya da bir kaç dizi izliyor. Peki yerli dizi izlemekle yabancı dizi izlemek deneyimleri arasında bir fark var mı? Dahası bunun kapitalizmin yarattığı korku […]

Sosyal Medyada Takip Edin

Üye Olun

Yazarlar

Kategoriler

Takvim

Mayıs 2024
P S Ç P C C P
« Nis    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Arşivler